• Özdilek Holding Kuruluşları
Özdilek Ev Tekstili
Yüzde Yüz Organik Pamuk

Yüzde Yüz Organik Pamuk

Organik pamuk, konvansiyonel pamuğa göre tamamen doğal yöntemlerle üretilmekte ve doğanın korunmasına destek vererek, sürdürülebilir tarıma olanak sağlamaktadır. Çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek yöntemlerle pamuk üretimi yapılarak sonraki işlemlerde de yine çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen işlem ve yardımcı malzemeler kullanılmaktadır. 

Organik pamuk üretimi, tohum seçiminden başlayarak; uygun ekim alanı belirlenmesi, üretim, ilaçlama, hasat, depolama ve satışa kadar tüm süreçler denetimlerden geçerek sertifikalandırılır. 

Özdilek, Sadem markası için alım yapacağı organik pamuğu, lisanslı firmalar aracılığıyla özenle seçerek sertifikalı olarak tedarik etmektedir. Organik üretimi nakliye, depolama, iplik, dokuma, boyahane ve konfeksiyon aşamalarında ve tüm üretim süreçlerimizde konvansiyonel pamuklardan ayrı olarak işlem görmektedir. Üretimin her aşamasında gerekli kontroller titizlikle yapılarak, denetim ve sertifikasyon süreçleri sonunda yüzde yüz organik pamuktan ipliklerimiz üretilmektedir.