• Özdilek Holding Kuruluşları
Özdilek Ev Tekstili
Yarım Asırlık Tecrübe

Yarım Asırlık Tecrübe

Sadem markasının arkasında yarım asırlık  üretimi ve perakendecilik tecrübesiyle sektörün liderleri arasında bulunan Özdilek yer alıyor.

Özdilek, 1971 yılında iki adet dokuma tezgahı ve beş personel ve yıllık 10 ton havlu üretimiyle havlunun ilk üretildiği yer olan Bursa’da üretime başlamıştır. Bugün 122.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerde yıllık 14.000 ton pamuk ipliği üretimi, 10.000 ton havlu üretimi ve 18.000.000 metre ev tekstili üretimiyle Türkiye ev tekstili piyasasının yüzde 25’ine sahiptir.

Özdilek üretim tesislerinde ham pamuktan pamuk ipliğine, iplikten dokumaya ve boyahaneden konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapılmaktadır. Ham pamuğun seçiminden başlayan kalite süreci, üretimin her aşamasında proses kontrolü ve nihai üründeki kalite kontrolü ile sonuçlanmaktadır. Özdilek etiketi taşıyan tüm havlu bornozlarda Özdilek tesislerinde üretilen iplik kullanılmaktadır.

Özdilek, tamamen modern teknoloji ve otomasyon ile entegre tesislerde gerçekleştirdiği üretim kapasitesi ve kalitesiyle havlu bornoz üretiminde dünyada ilk 6 içinde, Avrupa'da ise 1. sırada yer almaktadır. Şirket vizyonu ve kalite anlayışı gereği, teknolojideki gelişmelere yıllık periyotlarla yatırım yapan Özdilek, dünyanın kaliteli havlu bornoz üreten firmalarından biri haline gelerek, markasını tüm sektöre kabul ettirmiştir.

Özdilek; ABD, Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İtalya, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Yunanistan başta olmak üzere 20'den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat sonucu 30 milyon Amerikan doları dövizi, ülkemize kazandırmaktadır.